SPORT

Shqipëria fiton përballë Armenisë 2-0

Shqipëria fiton përballë Armenisë 2-0

Ka përfunduar përballja miqësore Shqipëri-Armeni. Kuqezinjtë fituan 2-0. Goli i parë u shënua në pjesën e parë nga Skuka, kurse goli i dytë në pjesën e dytë.

Trajneri Reja kishte bërë shumë ndryshime në ndeshjen e fundit të këtij viti, duke lënë në stol lojtarë si Hysaj, Ismajli, Nedim Bajrami, Abrashi dhe Bare, ndërsa për të dirigjuar lojën kishte futur Asllanin.

Ndeshja u luajt në Air Albania.