SPORT

Shqipëria shënon 2 gola në ndeshjen miqësore me Bullgarinë

Shqipëria shënon 2 gola në ndeshjen miqësore me

Kuqezinjtë kanë mundur Bullgarinë me rezultatin 2 me 0 në Air Albania.

Në minutën e 81’ Ernest Muçi ka goditur nga distanca dhe ka shënuar gol. Ndërsa më herët ka qenë Qazim Laçi që ka shënuar në minutën e 41'.


Formacionet


Shqipëria: Strakosha, Mitaj, Mihaj, Ajeti, Balliu, Laçi, Asllani, Bajrami, Asani, Uzuni, Muçi

Bullgaria: Mitov, Petkov, Antov, A. Petkov, M. Petkov, L. Petkov, Gruev, Turitsov, Delev, Rusev, Despodov.