SPORT

Tirana fiton Superkupën e Shqipërisë

Tirana fiton Superkupën e Shqipërisë

Tirana ka fituar Superkupën e Shqipërisë. Bardheblutë mposhtën 3-2 me përmbysje në kohën shtesë Vllazninë në “Air Albania”.

Tirana fiton Superkupën e Shqipërisë

Ishte Redon Xhixha ai që ndëshkoi ekipin shkodran me golin e rezultatit përfundimtar.

Tirana fiton Superkupën e Shqipërisë

Kjo ishte Superkupa e 12-të për Tiranën. Bardheblutë e kanë fituar më shumë se të gjithë këtë trofe, ashtu sikurse dhe kampionate.

Tirana fiton Superkupën e Shqipërisë