SPORT

Tirana nuk ia del dot as në Air Albania me Beshiktash, eliminohet nga Conference League

Tirana nuk ia del dot as në Air Albania me Beshiktash, eliminohet nga

Tirana u mposht 0-2 përballë Beshiktashit në “Air Albania. Skuadra nga Stambolli fitoi edhe ndeshjen e dytë dhe kaloi në raundin e tretë të Conference League, me rezultatin e përgjithshëm 5-1.

Golat u realizuan në pjesën e dytë nga Daniel Amartey dhe Vincent Aboubakar.

Tirana iu afrua golit në disa raste, por Hasani, Kaina, Deliu dhe Abazaj nuk konkretizuan rastet e krijuara.

Ekipi kryeqytetas i ka dhënë lamtumirën Europës edhe për këtë edicion.