SPORT

Tirana triumfon kundër Partizanit

Tirana triumfon kundër Partizanit

Tirana ka triumfuar në Derbin e kryeqytetit me rezultatin 1-0 kundër Partizanit. Goli u shënua në minutat shtesë nga Limaj, pas një penalltie.

Gjatë ndeshjes ka patur shumë agresivitet dhe kartonat e vërdhë nuk kanë munguar.

Najdovski mori dy kartona të verdhë duke e lënë Tiranën me 10 lojtarë, por përsëri kjo nuk arriti ta pengonte ekipin e Tiranës të siguronte fitoren.

Tiranapost.al