SPORT

Tjetër mungesë për kombëtaren në sfidën me Poloninë. Sulmuesi titullar del pozitiv me Covid

Tjetër mungesë për kombëtaren në sfidën me

Kombëtarja shqiptare duket se do përballet me shumë mungesa në sfidën me Poloninë, e vlefshme ppër kualifikueset e botërort katar 2022.

Sulmuesi titullar Sokol Cikalleshi ka rezultuar pozitiv me Covid dhe është izoluar menjëherë duke lënë stërvitjen. Cikalleshi është rasti i dytë i infektimit me Covid në kombëtare, i pari ka qënë Hoxhallari i cili rezultoi pozitiv para disa ditësh, bashkë fizioterapistin e skuadrës.

Tjetër mungesë për kombëtaren në sfidën me

Gjithashtu ditën e sotme u mësua se as Berat Gjimshiti nuk do të marrë pjesë në ndeshjen me Poloninë pas një operacioni të zhvilluar në parakrah që do ta mbaj larg 1 muaj nga fusha.

Kujtojmë se Kombëtarja luan nesër përballë Polonisë në “Air Albania Stadium”. Shqipëria bën pjesë në grupin 1 dhe aktulisht pozicionohet e dyta.

Tiranapost.al