SPORT

Video/ Armando Broja shënon gol në Premiere League dhe feston me simbolin shqiptar

Video/ Armando Broja shënon gol në Premiere League dhe feston me

Armando Broja ka shënuar për Southampton në Premiere League. Lojtari shqiptar në poziocionin e sulmuesit e shënoi golin në minutën e 29-të ndaj Brighton.

Ky është goli i tretë i Armando Brojës në kampionatin anglez.


Për të festuar ka vrapuar në fushë duke bërë me duar simbolin shqiptar, shqiponjën.