SPORT

Video/Shaqiri shënon ndaj Serbisë

Video/Shaqiri shënon ndaj Serbisë

Ka përfunduar me rezultatin 2-2 pjesa e parë e ndeshjes Zvicër- Serbi. Xherdan Shaqiri i dha avantazhin zvicerianëve në minutën e 20’.

Por serbët kanë barazuar me Mitroviç në minutën e 26’ dhe më pas kanë kaluar në avantazh me një gol të Vlahovic në minutën e 35’. Më pas një gol i Embolos në minutën e 44’ barazoi shifrat mes dy ekipeve.