SPORT

Video/ Shqipëria fiton me Hungarinë 1 me 0

Video/ Shqipëria fiton me Hungarinë 1 me 0

Shqipëria ka arritur të fitojë ndaj Hungarisë me rezultatin 1-0 ndaj Hungarisë në “Elbasan Arena”, ndeshje e vlefshme për kualifikueset e botërorit Katar 2022

Një gol i shënuar nga Armando Broja në minutën e 87 iu dha epërsinë kuqezinjve.

Një pasim i dhënë nga Roshi është shfrytëzuar maksimalisht nga Broja, i cili ka avancuar dhe ka goditur në mënyrë të rrufeshme.

Me këtë triumf, Shqipëria shkon në kuotën e 9 pikëve pas 5 raundeve, duke u renditur momentalisht e dyta, pas Anglisë.

Tiranapost.al