SPORT

Zyrtare/ Carlo Ancelotti është trajneri i ri i Real Madrid

Zyrtare/ Carlo Ancelotti është trajneri i ri i Real Madrid

Ishte përfolur prej disa ditësh në mediat sportive dhe tashmë është zyrtarizuar, që Carlo Ancelotti do të drejtojë Realin e Madridit prej fillimit të sezonit të ardhsëm futbollistik.

Lajmi është njoftuar nga “Los Blancos” në rrjetet sociale. Ancelotti ka qenë dhe më parë trajner i Real-it, me të cilin ka fituar edhe Champions League në vitin 2013.

Ancelotti zëvendëson në detyrë Zinedin Zidane një legjendë të ekipit madrilen që nuk fshehu hatërmbetjet me klubin të cilit i dha tre tituj europianë.

Tiranapost.al