Stil jete

10 aktorë që u rikthyen në ekran pas një pauze të gjatë

10 aktorë që u rikthyen në ekran pas një pauze të

Të kesh një rikthim të suksesshëm pas një pauze të gjatë mund të jetë e vështirë në çdo karrierë, veçanërisht në industrinë e filmit. Por për disa aktorë, zhdukja për një kohë nga qendra e vëmendjes nuk ka ndikuar negativisht në famën e tyre. Në fakt, ata mundën të bënin një rikthim emocionues pas disa vitesh.

Lindsay Lohan

10 aktorë që u rikthyen në ekran pas një pauze të

Lindsay Lohan e filloi karrierën e saj si një aktore fëmijë, duke u bërë e famshme për rolin e binjakeve në The Parent Trap. Pas disa filmave të tjerë të suksesshëm, Lohan hasi në disa telashe dhe, gjatë dekadës së fundit, mori një pauzë të gjatë nga Hollyëood. Aktorja do të rikthehet me filmin Falling for Christmas, në të cilin ajo është dhe bashkë-producente

Cameron Diaz

10 aktorë që u rikthyen në ekran pas një pauze të

Pasi luajti në Annie së bashku me Jamie Foxx në 2014, Cameron Diaz filloi të fokusohej më shumë në të qenit një sipërmarrëse. Ndërsa shumë prej nesh supozuan se nuk do ta shihnim më kurrë në filma, Diaz ka njoftuar se së shpejti do të jetë pjesë e filmit Back in Action.

Tobey Maguire

10 aktorë që u rikthyen në ekran pas një pauze të

Pas rolit të tij kryesor në filmin biografik, Paën Sacrifice , Tobey Maguire pushoi së shfaquri në ekran për 7 vjet, duke punuar si producent dhe aktor zëri. Në vitin 2021, ai pati një paraqitje të shkurtër në rolin e tij ikonik, Spider-Man.

Daniel Day-Lewis

10 aktorë që u rikthyen në ekran pas një pauze të

Pas filmimit Lincoln në 2012, Day-Lewis ndjeu sikur nuk mund të gjente një rol tjetër me të njëjtën rëndësi. Por 5 vjet më vonë, ai vendosi të pranojë rolin kryesor në Phantom Thread .

Taylor Lautner

10 aktorë që u rikthyen në ekran pas një pauze të

Pasi luajti në serialin, Scream Queens , në vitin 2016, Taylor Lautner ndaloi së luajturi në filma deri në vitin 2022. Ai vendosi t'i rikthehej karrierës së tij të aktrimit në vitin 2022 për filmin komedi, Home Team

Angelina Jolie

10 aktorë që u rikthyen në ekran pas një pauze të

Angelina Jolie bëri një pauzë 4-vjeçare pasi luajti në rolin kryesor dhe drejtoi By the Sea . Ajo u kthye në ekranin e madh për rolin e saj ikonik në Maleficent: Mistress of Evil në 2019 dhe ka punuar në disa projekte të tjera që atëherë.

Cole Sprouse

10 aktorë që u rikthyen në ekran pas një pauze të

Pas suksesit të madh të The Suite Life, Cole Sprouse mori një një pushim nga aktrimi për të studiuar në Universitetin e Nju Jorkut. Pas diplomimit në vitin 2015, Sprouse vendosi të kthehej në 2017 për Riverdale dhe që atëherë ai ka luajtur një rol kryesor në serial.

George Clooney

10 aktorë që u rikthyen në ekran pas një pauze të

Pas Money Monster, Clooney u largua nga aktrimi për disa vite. Sidoqoftë, ai u kthye menjëherë në vitin 2020 me një rol kryesor në Midnight Sky . Ai gjithashtu u shfaq në A Ticket to Paradise këtë vit.