Stil jete

10 makineritë më të mira ekspres të vitit 2021

10 makineritë më të mira ekspres të vitit 2021

Nëse jeni duke kërkuar të shkurtoni vizitat në kafene, makinat më të mira të ekspresit në shtëpi mund t'ju ndihmojnë të merrni shijen e latte ose kapuçinos në komoditetin e kuzhinës tuaj.

Espresso përdor shumë më pak ujë sesa kafeja tradicionale, plus nevojitet një terren më i vogël dhe dhe një minimum prej nëntë bar presion, sipas Institutit Kombëtar Italian të Espresso.

Rezultati është më i trashë, më kremoz dhe me shije më të fortë se “drip coffee”.

Ka disa mënyra për të përgatitur një ekspres me makina gjysmë-automatike, automatike, super-automatike ose plotësisht automatike. Por një makinë ekspres është një investim kështu që është e rëndësishme të merrni parasysh llojet e veçorive që i përshtaten nevojave tuaja.

1.Ultima Pro

10 makineritë më të mira ekspres të vitit 2021

Kur bëhet fjalë për makinat tradicionale të ekspresit, Ultima Pro është një vlerë e madhe. E lehtë për t'u përdorur dhe bën një filxhan ekspres të butë me një krem ??të përsosur, të krahasueshëm me një nga makinat automatike më të shtrenjta të testuara. Ajo përmban butona për ekspres të dyfishtë, ujë të nxehtë dhe avull. Gjithashtu mund të programohet për të bërë një ekspres të madh ose më të vogël varet nga përgjedhja juaj.

VertuoPlus Deluxe Coffee and Espresso Machine

10 makineritë më të mira ekspres të vitit 2021

Përdorimi i Nespresso VertuoPlus është shumë i lehtë. Kapaku hapet dhe mbyllet me një prekje të levës, dhe ju mund të filloni të përgatisni esspresson tuaj me prekjen e një butoni të vetëm. Makina kapsulë përdor një sistem të veçantë për të zbuluar barkodin në kapsulë dhe më pas e krijon atë saktësisht ashtu siç supozohet të krijohet.

Barista Pro

10 makineritë më të mira ekspres të vitit 2021

Nëse kafeja është shumë e rëndësishme për ju, kjo është makina ekspres automatike është posaccërisht për ju. Barista Pro ju lejon të zgjidhni nga 30 madhësi të ndryshme të bluarjes dhe pesë temperatura. Shkopi i avullit është themelor, kështu që ju mund të shkumëzoni qumështin tuaj saktësisht ashtu si ju pëlqen. Vjen gjithashtu me katër shporta filtri, dy për kafe të para-bluar dhe dy për kafeje të pabluara.

Bambino Plus

10 makineritë më të mira ekspres të vitit 2021

Breville Bambino Plus është një makinë automatike perfekte për ata që dëshirojnë përvojën tradicionale të bërjes së ekspresos. Ajo vjen me dy shporta filtri dhe me dy mure për kokrrat e kafesë të para-bluar, një mjet për prerje dhe një pjesë për qumështin. Zgjidhni midis një ekspresi të vetëm ose një ekspresi të dyfishtë, plus qumësht të avulluar, të shkumëzuar ose shumë të shkumëzuar

K-Cafe Coffee Maker

10 makineritë më të mira ekspres të vitit 2021

Nëse jeni duke kërkuar një dhuratë të veçantë, ose mundësi për të shkumëzuar qumështin Keurig K-Café është e duhura për ju. Kjo makineri përmban katër opsione të madhësisë së kafesë (6 oz., 8 oz., 10 oz. Dhe 12 oz.) Shtoni një kapsulë Espresso Roast K-cup dhe një opsion të madhësisë "shot" dhe jeni në rrugën tuaj për të bërë një filxhan të mirë ekspreso.

La Specialista

10 makineritë më të mira ekspres të vitit 2021

Kjo makinë ekspres automatike bën një filxhan ekspres që është i shkëlqyer; plus, është e lehtë për t'u përdorur dhe rregulluar bazuar në preferencën tuaj. Zgjidhni nga gjashtë madhësi të bluarjes (mirë për ekspres të errët, të trashë për kafe), pastaj zgjidhni ekspres të vetë ose ekspres të dyfishtë, Americano ose kafe. Gjithashtu shpërndan ujë të nxehtë për çaj.

2-in-1 Super Automatic Espresso and Cappuccino Machine

10 makineritë më të mira ekspres të vitit 2021

Kjo makinë ekspres super automatike është shumë e lehtë për t’u përdorur. Thjesht shtypni butonin "on".

Makinë super automatike me udhëzime të qarta hap pas hapi

Opsione të pafundme për madhësitë e krijimit, opsionet e qumështit dhe temperaturat e ujit për çaj.

Koha e përgatitjes e programueshme

Mr. Coffee Occasions Coffee Maker

10 makineritë më të mira ekspres të vitit 2021

Mr. Coffee All-in-One mund të bëjë ekspres, pije të bazuara në filxhan K ose një filxhan me “drip coffee. Paneli i kontrollit është shumë i lehtë për t'u përdorur.

Karafi termik e mban kafen të nxehtë për orë të tëra.

The Clio Brewer

10 makineritë më të mira ekspres të vitit 2021

Pse duhet ta blini "The Clio Breewer". Nëse stili juaj është më i butë, ju mund të zgjidhni një përzierje shtesë, duke përfshirë një pjekje të butë dhe të mesme. Kapsulat mund të përdoren për të bërë një ekspres të dyfishtë ose një filxhan 10-oz. Ato mund të riciklohen pasi të hiqni kapakun. Përbërja është e hollë dhe kompakte.

Essenza Mini

10 makineritë më të mira ekspres të vitit 2021

Madhësia dhe fuqia e vogël e makinerisë bën një ekspres të mire dhe ??kremoz. Kontenieri me ujë duket i vogël në shikim të parë, por ai mund të rimbushet vazhdimisht.

Tiranapost.al