Stil jete

10 rrugët më të bukura në Europë!

10 rrugët më të bukura në Europë!

Në Ditën e Europës po sjellim rrugët më të dashura të Kontinentit të bukur.

1.Rue Cremieux, Paris, Francë

10 rrugët më të bukura në Europë!

Kjo rrugë e mrekullueshme pariziane është e veshur me ngjyra rozë, jeshile, të verdha dhe blu,

2. Via Toledo, Napoli, Itali

10 rrugët më të bukura në Europë!

Via Toledo është një rrugë e lashtë dhe një nga rrugët kryesore tregtare në qytetin e Napolit, Itali. Kjo rrugë 1.2 kilometra është një nga rrugët më të bukura në Evropë. Fillon në Piazza Dante dhe përfundon në Piazza Trieste e Trento, afër Piazza del Plebiscito.

3. Kynance Mews, Londër, Angli

10 rrugët më të bukura në Europë!

Shtëpi të mbuluara nga bimët Ivy dhe një shkallë sekrete. Në vjeshtë, rruga shkëlqen nga gjethet jeshile dhe burgundy, dhe kur vjen pranvera, shtëpitë kthehen në një pyll të purpurt.

4. Calleja de Las Flores, Cordoba, Spanjë

10 rrugët më të bukura në Europë!

Calleja de las Flores është një nga rrugët turistike më të njohura të qytetit të Kordobës në Andaluzi, Spanjë. Muret e bardha janë të veshura me vazo lulesh të panumërta, të mbushura me barbarozë dhe karafila, duke i dhënë një ngjyrë të lavdishme kësaj pjese vërtet të veçantë të qytetit.

5. Chalcot Square, Londër, Angli

10 rrugët më të bukura në Europë!

Të vendosura në një shesh të vogël pranë Kodrës Primrose, do të gjeni një nga rrugët më të bukura në Evropë, si dhe më të bukurat në Instagram !

6. Rozenhoedkaai, Bruges, Belgjikë

10 rrugët më të bukura në Europë!

7. Victoria Street, Edinburgh, Skoci

10 rrugët më të bukura në Europë!

Rruga me kalldrëm Victoria në Edinburg është e mbushur me argëtim, dyqane unike dhe restoranteËshtë një pjesë solide e historisë së qytetit me muret e saj prej guri dhe hijeshinë shekullore që tërheq vizitorë nga të gjitha anët.

8. Nyhavn, Kopenhagen, Danimarkë

10 rrugët më të bukura në Europë!

9. Burano, Venecie, Itali

10 rrugët më të bukura në Europë!

Një shëtitje (ose shëtitje me varkë) në këtë rrugë të bukur në Venecia është si të bëni një turne në ylber. Burano është një ishull në mes të Lagunës së Venedikut.

10. East Side Gallery, Berlin, Gjermani

10 rrugët më të bukura në Europë!

Një rrugë me një galeri të hapur së bashku me mbetjet e Murit të Berlinit.

Tiranapost.al