Stil jete

14 filmat që duhet të shikoni në festat e fundvitit dhe një arsye për secilën

14 filmat që duhet të shikoni në festat e fundvitit dhe një

Ndërsa sezoni i festave është në prag, nuk ka kohë më të mirë sesa për të nisur një listë të filmave që duhet të shikoni bashkë me partnerin/en apo familjen këtë Krishtlindje apo Vit të Ri.

Këtu keni një listë të 14 filmave festive që duhet të shikoni për festat:

Home Alone

14 filmat që duhet të shikoni në festat e fundvitit dhe një

Filmat ikonë me bëmat e Kevin janë një ‘must’ çdo fundvit.

The Holiday

14 filmat që duhet të shikoni në festat e fundvitit dhe një

Një britanike dhe një amerikane vendosin që të shkëmbejnë shtëpitë për festat. Vendimi rezulton në gjetjen e dashurisë, për secilën.

The Christmas Chronicles

14 filmat që duhet të shikoni në festat e fundvitit dhe një

Kush mund të mos pëlqejë një film ku një çift, që janë të tillë edhe në jetën reale, luajnë rolin e Babagjyshit dhe Babagjyshes? Ndërkohë dy fëmijë tentojnë që t’i filmojnë në kamera.

Arthur Christmas

14 filmat që duhet të shikoni në festat e fundvitit dhe një

Filmi perfekt për Krishtlindje për fëmijët, familjet dhe të gjithë të tjerët që i adhurojnë Krishtlindjet. Në të do shohim ‘botën’ që fshihet pas organizimit të dhuratave të Babagjyshit.

Deck the Halls

14 filmat që duhet të shikoni në festat e fundvitit dhe një

Filmi ikonë i 2006-s, ku luan Matthew Broderick dhe Danny DeVito, që janë në rolin e dy fqinjëve që përplasen për dritat e festave.

Olaf's Frozen Adventure

14 filmat që duhet të shikoni në festat e fundvitit dhe një

Olaf dhe Sven janë në mision për të gjetur një traditë të re Krishtlindjesh për Elsa-n dhe Anna-n.

The Santa Clause

14 filmat që duhet të shikoni në festat e fundvitit dhe një

Kur një burrë vret pa dashje Santa në prag të Krishtlindjes, ai e gjen veten të zërë vendin e tij. Filmi i vitit 1994 me komedianin Tim Allen.

It’s a Wonderful Life

14 filmat që duhet të shikoni në festat e fundvitit dhe një

Është një nga klasikët që na ka treguar se si duhet të jetë një film i mirë për Krishtlindjet.

The Nightmare Before Christmas

14 filmat që duhet të shikoni në festat e fundvitit dhe një

Është një film i rrallë që mund të shijohet nga të gjitha moshat: fëmijët, prindërit, të rinjtë dhe gjyshërit. Në të bashkohen ëmbëlsia dhe ‘frika’ e Halloween-it, në një.

The Polar Express

14 filmat që duhet të shikoni në festat e fundvitit dhe një

Përralla tregon historinë e një djaloshi që niset me trenin magjik për në Polin e Veriut. Dhe do të gjeni Tom Hanks, që është mishërimi i shpirtit të Krishtlindjeve në botën e Hollivudit.

How the Grinch Stole Christmas

14 filmat që duhet të shikoni në festat e fundvitit dhe një

Nuk ka Krishtlindje, pa Grinch-in. Dhe s’ka Grinch pa Jim Carey-n.

Love Actually

14 filmat që duhet të shikoni në festat e fundvitit dhe një

Filmi i 2003-shit tregon nëntë histori të ndërthurura që shqyrtojnë ndërlikimet e një emocioni që na lidh të gjithëve: dashurinë.

Holidate

14 filmat që duhet të shikoni në festat e fundvitit dhe një

Kjo komedi-romantike është publikuar këtë tetor në Netflix dhe tregon historinë e dy personave që u ka ardhur në majë të hundës që t’i kalojnë pushimet si beqarë, kështu që vendosin të jenë bashkë për një vit.

Miracle on 34th Street

14 filmat që duhet të shikoni në festat e fundvitit dhe një

Një vogëlushe që nuk është e bindur nëse ekziston apo jo Babagjyshi, ndihmohet nga dikush për të zbuluar të vërtetën. Do t’ju bëjë të ndiheni sërish fëmijë.

Listën vazhdojeni ju: Na sugjeroni në komente apo mesazhe filmat që duhen parë ditët e festave.

*Ndalohet ribotimi i artikullit pa burimin Tiranapost.al