Stil jete

4 pije natyrale për të përshpejtuar procesin e humbjes së peshës

4 pije natyrale për të përshpejtuar procesin e humbjes së

Më poshtë keni një listë me pije natyrale që mund të përgatiten në vetëm pak minuta dhe do t’ju ndihmojnë për humbjen e peshës.

Ujë me kanellë me mollë

Fillimi i mëngjesit me ujë me kanellë të mbushur me mollë hidraton trupin tuaj, forcon imunitetin dhe zvogëlon simptomat e dispepsisë. Shtoni disa feta mente, mollë dhe kanellë në një shishe me ujë dhe mbajeni në frigorifer për 30 minuta.

Çaj kopër

Për të përgatitur këtë çaj, merrni një tigan dhe shtoni ujë dhe një lugë çaji fara kopër dhe lëreni të vlojë. Shtoni mjaltë për të përmirësuar shijen.

Qimnon, kanellë dhe ujë me limon

Ziejini të gjithë përbërësit së bashku dhe pini në mëngjes për rezultate efektive.

Chia, ujë me limon

Farat Chia janë të mbushura me fibra, omega3, antioksidantë, hekur dhe kalcium që frenojnë urinë dhe ndihmojnë në largimin e toksinave nga trupi duke përshpejtuar humbjen e peshës. Shtimi i disa pikave të limonit rrit profilin e tij ushqyes, shton shijen dhe ndihmon në nxitjen e metabolizmit.