Stil jete

5 filmat më të mirë të të gjitha kohërave që shfaq Netflix-i këtë korrik

5 filmat më të mirë të të gjitha kohërave që

Ata janë filma të vjetër, por që ia vlen t`i rishikosh edhe nëse i ke parë njëherë. Jane më klasikët, në zhanre të përzierë. Ka aksion dhe komedi. Mos prit pushimet. Nisi që në këtë fundjavë!

Big Daddy

5 filmat më të mirë të të gjitha kohërave që

Luan Adam Sandler. Do mjaftonte dhe kaq për ta parë. Po edhe subjekti është interesant. Adam luan rolin e një djali që e dashura e la sepse nuk merrte asnjë përgjegjësi në jetën e tij dhe pas kësaj ngjarje ai vendos të birësojë një fëmijë.

Boogie Nights

5 filmat më të mirë të të gjitha kohërave që

Mark Wahlberg luan Dirk Diggler, një fëmijë i rrëmbyer nga legjenda e regjisorit pornografik Jack Horner (një shfaqje e nominuar për Oscar) i cili bëhet një yll i madh.

Catch me if you can

5 filmat më të mirë të të gjitha kohërave që

Kjo perlë e Steven Spielberg zakonisht shikohet më së miri gjatë pushimeve, por bëjini vetes një nder dhe shikojeni tani.

Leonardo DiCaprio në rolin e Frank Abagnale, një 19-vjeçar i cili kryen dëme miliona dollarësh duke u paraqitur si një pilot Panamerikan. Tom Hanks luan agjentin e FBI-së, i cili është i gatshëm ta rrëzojë atë.

Goodfellas

5 filmat më të mirë të të gjitha kohërave që

Me kalimin e viteve, gjithnjë e më shumë njerëz e konsiderojnë këtë si veprën madhështore të regjisorit Martin Scorsese (edhe pse fansat e 'Taxi Driver' dhe 'Raging Bull' mund të mos bien dakord).

Një histori mafiozësh luajtur nga një kast fantastike.

Mean Girls

5 filmat më të mirë të të gjitha kohërave që

Ky është një nga ata filmat e shkollave të mesme që thjesht duhet ta rishikoni njëherë në disa vjet. Lindsay Lohan luan si Cady Heron. Ky film, i cili tregon jetën adoleshente në fillim të viteve 2000, ndryshe nga çdo tjetër, u bë një klasik i përjetshëm.