Stil jete

7 prerjet më të bukura të flokëve kaçurrela për sezonin dimëror 2021

7 prerjet më të bukura të flokëve kaçurrela për

Kush thotë se duhet të prisni vitin e ri për të ndryshuar stilin tuaj të flokëve?

Me festat e shumta të pushimeve dhe mbledhjet me miqtë dhe familjen, dimri është një kohë e shkëlqyer për të marrë një pamje ndryshe.

Por, para se të tregojmë disa pamje se si mund të dukeni, është e rëndësishme të mbani mend se dimri mund të jetë ferr dehidratimi për vajzat me flokë kaçurrela, kështu që sigurohuni që po përdorni produktet e duhura për të mbajtur flokët tuaj të hidratuar.

"Shëndeti i flokëve tuaj duhet të jetë gjithmonë fokusi", thotë sipërmarrësi dhe mjeshtri i licencuar kozmetologu Taliah Waajid, i cili ka mbi 25 vjet përvojë profesionale. "Përdorni produkte për një rutinë të qëndrueshme që përfshin trajtime me vaj të nxehtë dhe trajtime të tjera për t'i mbajtur flokët tuaj të hidratuar gjatë muajve të ftohtë të dimrit."

Themeluesi i flokëve dhe i markës sugjeron të kërkoni produkte që përfshijnë avokado, mjaltë, vitaminë E, gjalpë shea dhe aloe vera për flokë me shkëlqim, të hidratuar dhe të gjallë.

Tani që e dini se si të kujdeseni për flokët tuaj gjatë muajve të ftohtë, menduam të ndanim me ju shtatë stilet më të mira të flokëve kaçurrela që do ju frymëzojnë këtë dimër.

Më shumë volum nga njëra anë

7 prerjet më të bukura të flokëve kaçurrela për

“Kjo pamje është e mrekullueshme për sezonin dimëror, sepse nuk del kurrë nga moda”, ndan Waajid. Edhe kur e kombinoni këtë pamje me një kapele ose një shall, ju përsëri dukeni fantastike.

“The Tapered Bob” ose “Bob konik”

7 prerjet më të bukura të flokëve kaçurrela për

Për një stil që është i lehtë për t'u mirëmbajtur dhe duket kaq bukur, zgjidhni bobin konik. "Më pëlqen të ngrihem dhe të shkoj në vende me atmosferë me këtë pamje," thërret Waajid.

Le të shohim “The Fro”

7 prerjet më të bukura të flokëve kaçurrela për

Hiqini kapelet për këtë pamje!

"Afrika përqafon natyrshëm dimrin me këtë pamje," thotë Waajid - dhe sigurisht nuk ka dyshim për këtë. Por Waajid na kujton që "Sigurohuni që të hidratoheni!"

Presje e madhe

7 prerjet më të bukura të flokëve kaçurrela për

“Më pëlqen kjo pamje sepse është një prerje e mrekullueshme”, pohon Waajid për modelin e flokëve të Logan Brown.

Pixie Updo

7 prerjet më të bukura të flokëve kaçurrela për

Për një stil të gjithanshëm që mund të shkojë në çdo vend, zgjidhni një prerje pixie. "Kjo pamje mund të vishet lehtësisht me çdo gjë dhe do të duket e mrekullueshme edhe me xhinset tuaja të preferuara, një look biznesi ose një fustan mbrëmjeje zyrtare", thotë Waajid.

Tiranapost.al