Stil jete

Eurovizionin e hap Shqipëria. Kjo është lista e plotë e natës së parë

Eurovizionin e hap Shqipëria. Kjo është lista e plotë e

Sot do të mbahet nata e parë e Eurovizion 2022 në Torino të Italisë. Festivalin Europian të këngës do ta hapë këtë vit Shqipëria. Vendi ynë përfaqësohet nga Ronela Hajati me këngën “Sekret”.

Në natën e parë, që do të nisë prej orën 21:00 dhe do të transmetohet në RTSH, do të përformojnë 17 shtete.

E gjashta në radhë do të jetë Ukraina, që po i jeton këto ditë mes raketave dhe plumbave.

Kjo është lista e plotë e të gjithë pjesëmarrësve.

Eurovizionin e hap Shqipëria. Kjo është lista e plotë e

Tiranapost.al