Stil jete

Çfarë është "seksi" për meshkujt pa qenë provokuese?

Çfarë është "seksi" për meshkujt pa

Tani të qenit seksi është shumë subjektive, varet nga këndvështrimi i çdo personi dhe nga shumë faktorë, përfshirë mënyrën se si silleni, veproni, rutina, personaliteti, përveç asaj që keni veshur. Ndonjëherë, ju mund t'i bini në sy një burri edhe e veshur me pizhame. Pra, këtu janë disa gjëra që gratë kanë tendencë t’i bëjnë në mënyrë të pavetëdijshme, të cilat meshkujt i konsiderojnë shumë seksi, pa qenë provokuese.

Të qeshësh me batutat e tij

Edhe nëse është një shaka e palidhje, kur qeshni pa qenë të vetëdijshëm, meshkujt e konsiderojnë atë shumë seksi. Kjo është arsyeja pse do të vini re se ata bëjnë shaka të pakuptimta në mënyrë të përsëritur dhe ju shikojnë (për reagimin tuaj).

Ekspozimi i instinkteve mëmësore

Është e çuditshme, por çuditërisht, ata e konsiderojnë atë seksi! Nëse një grua rastësisht bëhet lozonjare me një fëmijë, kjo i tërheq burrat.

Kur bëjnë sjellje fëminore

Burrat çmenden kur vajzat sillen si fëmijë dhe ju duket shumë seksi.

Kur ju pini

Jo me një kuptim të thellë, por ky veprim për burrat mund të duket shumë seksi. Porositni një filxhan kafe, uiski ose çfarëdo, dhe vazhdoni të pini atë ngadalë. Kjo ju pëlqen atyre.

Kur udhëhiqni rrugën

Nëse jeni në një udhëtim dhe po bëni një shëtitje së bashku, ajo që ju bën të dukeni seksi për të është kur drejtoni rrugën.

Sportet

Njohja e lojtarëve të futbollit, ose rregullat e lojës , duket shumë seksi nga ana e burrave.

Tiranapost.al