Stil jete

Çfarë ndodh me trupin tënd nëse ha kokoshka çdo ditë?

Çfarë ndodh me trupin tënd nëse ha kokoshka çdo

Je ti njeriu që ha çdo mbrëmje kokoshka teksa shikon programet e darkës apo ndonjë film? Atëherë duhet të dish se çfarë i ndodh trupin tënd.

Të ndihmon të heqësh qafe konstipacionin

Janë të shëndetshme nëse nuk i zhytni kokoshkat në kripë dhe gjalpë. Kanë edhe fibra. 3 filxhanë japin 3,5 g fibra dhe ju ndihmojnë të lehtësoni veten nëse vuani nga konstipacioni.

Mund të ndiheni më pak të stresuar

Ngrënia e kokoshkave jo vetëm që ndikon në formën fizike të një personi, por gjithashtu mund të kontribuojë në gjendjen e tij mendore. Kokoshka është një ushqim që është i pasur me karbohidrate dhe ka një indeks të ulët glicemik. Kjo mund të çojë në mbajtjen e niveleve të serotoninës lart dhe mund të ndihmojë në përmirësimin e humorit.

Mund të keni një shans më të lartë për të ngjizur një fëmijë

Shkencëtarët sugjerojnë se konsumimi i kokoshkave mund të përmirësojë shëndetin riprodhues tek burrat.