Stil jete

Hakmarrja e Pjetrit, i bullizuar në shkollë, tani një make up artist i famshëm

Hakmarrja e Pjetrit, i bullizuar në shkollë, tani një make up

Historia e Pjetrit është një histori frymëzuese për të gjithë ata adoleshentë apo fëmijë që vuajnë sot bullizmin.

"Më tallnin për gjithçka. Që fëmijë isha si vajzë. Dhe kur isha adoleshent, isha mbipeshë. Me make up-in e gjeta veten dhe e rikuperova vetëvlerësimin tim".

Pietro Sonnessa është 19 vjeç tashmë dhe jeton në Moncalieri.

Pietro Moncalieri nën pseudonimin "'muapietro" ka filluar të postojë video në TikTok.

“Ka shumë influencuese vajza, ndërsa djemtëq ë grimohen në rrjetet sociale janë të paktë dhe në një kohë të shkurtër kam arritur në 45 mijë ndjekës".

Një ditë Pietro këtë ai pasion mund ta bëjë profesion.

Ai mori pjesë në Making Beauty Academy, për t'u bërë grimier dhe tani punon në sete filmash dhe fotografish.