Stil jete

Horoskopi për muajin Tetor (Peshorja-Peshqit)

Horoskopi për muajin Tetor (Peshorja-Peshqit)

Peshorja

Karriera dhe Financa

Personat e shenjës së Peshores do të arrijnë shumë këtë muaj, por disi mund të mungojë një ndjenjë kënaqësie. Vendosni synime dhe objektiva realiste. Bizneset do të lulëzojnë me pak vështirësi. Nëse jeni duke bërë investime, jini shumë të sigurt për të gjitha ligjshmëritë.

Shëndeti

Peshoret do të kenë shëndet të mirë. Mbajeni veten të hidratuar, jini vigjilent mendërisht dhe fizikisht të aftë.

Marrëdhëniet

Do t'ju mungojë lumturia në marrëdhënen tuaj. Egoja do të jetë shkaku kryesor. Marrëdhëniet kërkojnë shumë përpjekje dhe durim. Mund të ketë mungesë lumturie mes anëtarëve të familjes, ju duhet të kaloni kohë cilësore me ta.

Akrepi

Karriera dhe Financa

Rritja në karrierë e personave të shenjës së Akrepit në tetor do të fillojë me një notë shumë të mirë. Do të keni një vlerësim të lartë dhe të gjithë kolegët tuaj do t'ju shikojnë lart. Shefat tuaj do ta vlerësojnë shumë punën tuaj të palodhur dhe do të shpërbleheni shumë. Bizneset do të rriten me hapa të mëdhenj. Në planin financiar është një muaj i mbarë.

Shëndeti

Shëndeti nuk do jetë shkak për shqetësim, por ulje-ngritjet e vogla mund t'ju ngadalësojnë. Kujdes nga infeksionet e syve dhe përgatituni për disa netë pa gjumë në mes të muajit. Duhet të relaksoheni dhe të fokusoheni në shumë aktivitete fizike. Çdo formë meditimi do t'ju bëjë mirë.

Marrëdhëniet

Personat e shenjës së Akrepit do të gëzojnë paqe dhe harmoni në frontin e brendshëm. Ju duhet të punoni për t'i shtuar erëza marrëdhënies tuaj dhe për të rritur epshin tuaj. Familja do të jetë e kujdesshme dhe ju do të ndani një lidhje të mirë me ta. Beqarët dhe vendasit e dashuruar do kalojnë shumë mirë në dy javët e para. Megjithatë, në gjysmën e dytë të muajit, duhet të jeni të kujdesshëm dhe të bëni përpjekje për të ruajtur marrëdhëniet tuaja.

Shigjetari

Karriera dhe Financa

Personat e shenjës së Shigjetarit do të përjetojnë stabilitet dhe kënaqësi në karrierën e tyre përkatëse. Në punë do të fitoni shumë respekt dhe autoritet. Biznesmenët janë gati të rrisin dhe zgjerojnë fushën e tyre të punës. Në planin financiar është një muaj shumë i mirë. Fitimet e konsiderueshme tregohen drejt dy javëve të dyta. Ka të ngjarë të bëni disa investime ekonomikisht fitimprurëse këtë muaj.

Shëndeti

Do të keni shëndet të mirë gjatë gjithë muajit, jo vetëm fizikisht, por edhe mendërisht. Do të jeni të vetëdijshëm për qëllimet tuaja shëndetësore dhe do të punoni drejt tyre në aspektin fetar.

Marrëdhëniet

Shigjetarët janë gati të shijojnë një marrëdhënie të mirë me bashkëshortët e tyre këtë muaj. Dashuria dhe mirëkuptimi juaj është gati të rritet dhe do të kaloni një kohë të mirë mes çarçafëve. Një udhëtim ose një takim familjar do të rrisë miqësinë mes anëtarëve të familjes. Beqarët ka të ngjarë të gjejnë dikë që pëlqejnë.

Bricjapi

Karriera dhe Financa

Personat e shenjës së Bricjapit do të shohin ulje-ngritje në karrierën e tyre këtë muaj. Muaji mund të mos fillojë siç pritej. Disa pengesa mund të vonojnë rezultatet dhe mund të shkaktojnë humbje financiare. Duhet të jeni të kujdesshëm kur merreni me njerëzit. Gjysma e dytë e muajit do të përmirësojë ndjeshëm gjërat dhe do të arrini të qetësoni të moshuarit. Biznesmenët duhet të jenë të kujdesshëm ndaj rivalëve të tyre të biznesit. Financat tuaja ka gjasa të përmirësohen me kalimin e muajit.

Shëndeti

Mund të përballeni me disa probleme dentare. Ju gjithashtu mund të keni probleme me kollën dhe të ftohtin. Ushqimi i shëndetshëm dhe mbajtja e trupit në formë mund të shmangë shumë probleme shëndetësore.

Marrëdhëniet

Personat e shenjës së Bricjapit do të duhet të jenë të kujdesshëm këtë muaj. Disa keqkuptime që vijnë nga mungesa e komunikimit mund të shkaktojnë stres dhe tendosje në marrëdhënien tuaj. Disa mosmarrëveshje të lidhura me pronën mund të tendosin lidhjet me familjen tuaj. Gjeni zgjidhje miqësore. Beqarët do jenë të lumtur që janë beqarë dhe nuk do kërkojnë me agresivitet një partner. Të dashuruarut mund të jenë të pasigurt dhe të lëkundur për zgjedhjen e partnerit.

Ujori

Karriera dhe Financa

Personat e shenjës së Ujorit do të përballen me shumë sfida në dy javët e para të muajit. Mos u varni shumë nga kolegët tuaj pasi ka të ngjarë të zhgënjeheni. Ky është një muaj i bërë vetë. Biznesmenët mund të humbasin ndaj konkurrentëve të tyre. Nga ana financiare, dy javët e para do të jenë mesatare dhe më pas ka gjasa të vijnë fitime të mira. Do ju duhet të kontrolloni shpenzimet tuaja dhe të shpenzoni me maturi.

Shëndeti

Vendasit e Ujorit mund të përballen me disa probleme shëndetësore që lidhen me ankthin si presioni i gjakut, dhimbje koke dhe pagjumësi. Ju duhet të punoni për të qëndruar të qetë dhe të relaksuar mendërisht. Praktikoni joga, dhe meditim.

Marrëdhëniet

Muaji mund të fillojë me disa mosmarrëveshje mes çifteve. Ju duhet t'i trajtoni problemet në fillim në vend që t'i lini ato mënjanë. Mos përdorni fjalë të ashpra kundër njëri-tjetrit. Tregoni respektin e duhur për të moshuarit në familje dhe tregohuni të kuptueshëm me të rinjtë. Të dashuruarit do të përballen me disa vonesa dhe pengesa në marrëdhënien e tyre.

Peshqit

Karriera dhe Financa

Personat e shenjës së Peshqve do të shohin shumë ulje-ngritje në karrierën e tyre këtë muaj. Ata që prisnin një rritje në detyrë mund të përballen me zhgënjim. Ndryshimi i punës mund të jetë i mundimshëm, prandaj, jini të kujdesshëm dhe vendosni me qëllim dhe jo me impuls. Çdo vendim i rëndësishëm në lidhje me karrierën tuaj duhet të shtyhet. Ruajuni nga grabitjet dhe vjedhjet.

Shëndeti

Ju duhet të punoni në ndërtimin e imunitetit tuaj këtë muaj. Çështje të vogla si dhimbja e kyçeve, pagjumësia dhe letargjia mund t'ju shqetësojnë. Ilaçi është i lehtë. Mbani veten të hidratuar, hani shëndetshëm dhe angazhohuni në shumë ushtrime.

Marrëdhëniet

Fillimi i muajit mund të ketë mosharmoni mes çifteve. Kjo është normale, por nëse ndodh shumë shpesh, duhet t'i trajtoni seriozisht çështjet dhe të punoni drejt zgjidhjeve miqësore. Me kalimin e muajit gjërat do të përmirësohen. Anëtarët e familjes do të jenë mbështetës dhe ka të ngjarë të ndani një dashuri të mirë me ta.