Stil jete

'L’altra Bottiglia' ka dhe për ne

'L’altra Bottiglia' ka dhe për ne

Duhet t’ju ketë rastisur të shikoni nëpër restorante dhe çadrat e plazhit këtë shishe që shkruan “Aliè Frescobaldi”. Kjo është një nga arsyet, që pasi e rastisëm në vendet ku pushonim në bregdetin e Jugut, pamja na tërhoqi vëmendjen, ndaj vendosëm që të bënim një kërkim për të, ndërkohë që edhe e shijonim.

'L’altra Bottiglia' ka dhe për ne

Është e zakonshme që për çdo gjë të re dhe që kthehet në trend, jo pa shkak, bëjmë një kërkim në internet dhe për këtë pije Rosè zbuluam kaq shumë gjëra, që edhe na përshtateshin.

Duke nisur që nga emri. E dini që fjala “Alìe” ose “Halia” ka një kuptim që shkon kaq shumë me plazhin, pasi është një figurë nga mitologjia greke, një sirenë deti dhe një simbol i sensualitetit dhe bukurisë.

'L’altra Bottiglia' ka dhe për ne

Nga ana tjetër e kishit menduar ndonjëherë se me çfarë përbëhet një Rosè? Çfarë e bën të veçantë?

“Alìe Frescobaldi”, që është Rosè e vitit 2020 nga 'L'altra Bottiglia', është një përzierje elegante e dy llojeve të rrusheve të njohur Syrah (i kuq) dhe Vermentino (i bardhë), varietete që shprehin cilësitë e tyre më të mira kur kultivohen nën ndikimin e Detit Mesdhe.

'L’altra Bottiglia' ka dhe për ne

Dhe jo vetëm kaq, aromat e luleve të bardha, luleshtrydhet e egra, lëvozhgat e agrumeve dhe mineralizmi e bëjnë atë tërheqëse për hundën.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Alie rose @frescobaldivini ?❣ Gavi Sparina ?❣#summer2020 ? #rose #winetime #viniitaliani???????

A post shared by L’altra Bottiglia (@altrabottiglia) on

“Alìe” e tregon në internet edhe sekretin ku shkruhej se, qëndron tek ndërthurrja e llojit të territorit, menaxhimit të vreshtit dhe sigurisht njerëzve që kujdesen për ta. Madje shpjegohej i gjithë procesi, për të qenë sa më transparent.

'L’altra Bottiglia' ka dhe për ne

Ata që e kanë provuan, bashkë me ne, kanë qenë në një mendje: kjo pije përcjell shumë elegancë.

Rosè vjen në Shqipëria nga kompania, ‘L’altra bottiglia’, që ka distribucionin ekskluziv të saj dhe mund ta gjeni edhe në adresën e Instagram-it (këtu) Këtu mund ta porositni që tani, sepse pika e furnizimit është në Tiranë dhe agjentët e tyre ua sjellin në shtëpi.

'L’altra Bottiglia' ka dhe për ne