Stil jete

Louis Vuitton bashkon dy rivalët në foton historike

Louis Vuitton bashkon dy rivalët në foton historike

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo janë mësuar të përballen me njëri-tjetrin në një fushë futbolli, por në një reklamë të re të Louis Vuitton, rivalët më të mëdhenj të futbollit modern përballen me një lojë shahu.

Fushata e fundit e markës luksoze franceze, nën moton 'Fitorja është një çështje e mendjes', u fotografua nga Annie Leibovitz dhe u publikua sot, një ditë përpara hapjes së Kupës së Botës, FIFA 2022 në Katar të dielën.

Louis Vuitton bashkon dy rivalët në foton historike

Kjo foto pason fushatën e Vuitton 2010 Core Values ​​që pati lojtarët legjendar Pele, Maradona dhe Zinedine Zidane duke luajtur futboll tavoline. Messi dhe Ronaldo shfaqen duke parë me vëmendje gurët e shahut të vendosura në kanavacën e shahut.

Lojtarët kanë dominuar futbollin për më shumë se një dekadë.

Midis 2008 dhe 2017, Messi dhe Ronaldo fituan çdo Top të Artë, çmimin që i jepet futbollistit më të mirë në botë, dhe Messi e ka fituar atë dy herë të tjera që atëherë.