Stil jete

Mamaja e Elon Musk bëhet modelja më e vjetër e rrobave të banjës Sports Illustrated

Mamaja e Elon Musk bëhet modelja më e vjetër e rrobave të

Djali i saj miliarder mund të ketë dominuar titujt e gazetave kohët e fundit, por 74-vjeçarja Maye Musk është shndërruar tashmë në qendrën e vëmendjes. Ajo është zyrtarisht modelja më e vjetër në moshë që shfaqet në kopertinën e kostumeve të banjës Sports Illustrated (SI).

Modelja dhe dietologia është një nga katër yjet e kopertinës së SI Swimsuit 2022. Të tjerat janë Kim Kardashian, këngëtarja Ciara dhe sipërmarrësja në fushën e modës Yumi Nu.

Mamaja e Elon Musk bëhet modelja më e vjetër e rrobave të

Musk është nëna e shefit ekzekutiv të Tesla, Elon Musk, restauratores Kimbal Musk dhe regjisorit Tosca Musk.

Mamaja e Elon Musk bëhet modelja më e vjetër e rrobave të

“Nëse do të mendoja se mund të isha ndonjëherë modele e rrobave të banjës për Sports Illustrated, njerëzit do të më kishin mbyllur në ndonjë klinikë si të isha e çmendur. Dhe tani ja ku jam. Jam shumë e emocionuar t'u bëj të ditur njerëzve se gratë në të 70-at janë të mrekullueshme”, tha Musk duke qeshur në një video të publikuar nga revista.

Në moshën 74-vjeçare, Maye vazhdon të punojë çdo ditë për të frymëzuar ata që e rrethojnë.

Revista synon në këtë numër, që përveç reklamimit të rrobave të banjës, të inkurajojë lexuesit që t'i shohin modelet: Shumëplanëshe, me shumë talente dhe seksi.

Numri i ri do të dalë në shitje më 19 maj.