Stil jete

Modelja e cila u martua me veten 90 ditë më parë po divorcohet: Gjeta dikë të veçantë

Modelja e cila u martua me veten 90 ditë më parë po divorcohet:
Nëntëdhjetë ditë më parë një modele braziliane u martua me veten; tani ajo po i jep fund martesës pasi ka gjetur një dashuri të re.

Përpara një kishe katolike në Sao Paulo, Cris Galera u martua me veten në një akt sologami, por gazeta Infobae raporton se modelja ka gjetur dikë të veçantë dhe dëshiron të ndërpresë “martesën e saj”.

E pyetur se pse ka ndryshuar mendje për martesën e saj, modelja tha: “Isha e lumtur sa zgjati, fillova të besoj në dashuri në momentin që takova dikë më të veçantë”.

"Kam arritur një pikë ku u maturova, kuptova se jam një grua e fortë dhe e vendosur. Gjithmonë kisha frikë të jem vetëm, por kuptova se duhej të mësoja të ndihesha mirë me veten time. Kur kjo ndodhi, vendosa të festoj atë."

Modelja ka më shumë se 191,000 ndjekës në Instagram dhe u tha ndjekësve të saj në kohën e dasmës: "Unë po festoj dashurinë time për veten dhe dua të frymëzoj gratë e tjera për të rritur vetëvlerësimin e tyre! A keni menduar ndonjëherë nëse trendi vazhdon?"

Në një intervistë për New York Post, ajo tha: "Burrat e kanë të vështirë të jenë besnikë ose të qëndrojnë vetëm me një grua. Ata duan disa [gra] në të njëjtën kohë".

Është raportuar se modelja do të udhëtojë në Londër në dhjetor, ku do të zyrtarizojë divorcin e saj.

"Jam e emocionuar që do të jem përsëri beqare. Martesa me veten është ndryshe, apo jo? Ishte një përvojë e mrekullueshme, duhet ta doni njëri-tjetrin. Unë jam një akrep, bëj çfarë të mundem."

Tiranapost.al