Stil jete

Ndahet nga jeta në moshën 97 vjeçare aktorja amerikane Barbara Rush

Ndahet nga jeta në moshën 97 vjeçare aktorja amerikane Barbara

Barbara Rush, fituesja e Golden Globe për rolin në “It Came From Outer Space” ndërroi jetë të dielën. Vajza e saj, Claudia Cowan, konfirmoi vdekjen e saj.


“Nëna ime e mrekullueshme ndërroi jetë në paqe në orën 5:28 të mbrëmjes së sotme. “Ajo ndërroi jetë për Pashkë, një nga festat e saj të preferuara dhe tani, sigurisht, Pashkët do të kenë një rëndësi më të madhe për mua dhe familjen time”, tha ajo.