Stil jete

Kush është modelja që u bë virale me rolin tek seriali më i shikuar Squid games?

Kush është modelja që u bë virale me rolin tek seriali

HoYeon Jung nuk do të jetë më vetëm një modele e shquar koreane, por gjithashtu edhe aktore. Madje e njohur në Kore dhe kudo në botë. Kjo falë rolit të saj të parë si aktore. HoYeon i tha “Po” ftesës për të marrë pjesë në serialin “Squid Game” që rezultoi të jetë më i ndjekuri i Netflix me 111 milionë shikime për 3 javë.

Kush është modelja që u bë virale me rolin tek seriali

Kush është modelja që u bë virale me rolin tek seriali

Kush është modelja që u bë virale me rolin tek seriali

Kush është HoYeon Jung?

HoYeon Jung ka më shumë se 10 vjet përvojë në pasarelat e modës. Ajo gjithashtu është shfaqur në kopertinat e shumë botimeve dhe revistave prestigjioze.

Kush është modelja që u bë virale me rolin tek seriali

Kush është modelja që u bë virale me rolin tek seriali

Kush është modelja që u bë virale me rolin tek seriali

Kush është modelja që u bë virale me rolin tek seriali

Kush është modelja që u bë virale me rolin tek seriali

Kush është modelja që u bë virale me rolin tek seriali

HoYeon Jung e filloi karrierën e saj të modelimit në moshën 16 vjeç. Në atë kohë, ajo nuk nënshkroi me asnjë agjenci, por ishte aktive si një modele e pavarur. Falë tipareve të saj të jashtëzakonshme aziatike dhe një gjatësie ideale, HoYeon Jung shpejt pati rastin të shfaqej në shumë shfaqje në Javën e Modës në Seul për 2 vjet rresht.

Kush është modelja që u bë virale me rolin tek seriali

Ka fituar çmime në Kore dhe është vlerësuar nga revista Vogue për trupin dhe talentin si modelja më e mirë e Koresë.

Kush është modelja që u bë virale me rolin tek seriali

HoYeon Jung u bashkua zyrtarisht me Esteem Models, agjencinë më të madhe të modelimit në Kore. Modelja 27-vjeçare ka një mbulim mbresëlënës në media. Ka arritur sukses të madh në tregun ndërkombëtar të modës. Vazhdimisht ftohet për t'u shfaqur në pasarelat e markave luksoze të modës si Gucci, Fendi, Chanel ose Louis Vuitton. Me më shumë se 10 vjet përvojë, HoYeon Jung aktualisht konsiderohet 'thesari' i industrisë koreane të modelimit. Ajo është renditur në mesin e 50 modeleve më të mira të votuara nga models.com.

Kush është modelja që u bë virale me rolin tek seriali

Kush është modelja që u bë virale me rolin tek seriali

2021-shi është një moment historik i rëndësishëm në karrierën e HoYeon Jung. Ajo mori rolin e Kang Sae Byeok, e arratisur nga Koreja e Veriut hyn në lojën ku premtohen miliarda. Aty mban numrin 067. Kang Sae dëshiron t`i fitojë paratë me shpresën që të nxjerrë vëllain nga jetimorja e të jetojnë bashkë në një shtëpi. Babain ia kanë vrarë në Korenë e Veriut, kurse nënën e arrestuan teksa përpiqej të kalonte kufirin.

Kush është modelja që u bë virale me rolin tek seriali

Edhe pse është hera e parë që aktron në një dramë, HoYeon Jung ka portretizuar në mënyrë të shkëlqyer personazhin që është i ftohtë nga jashtë, por që ka një personalitet të thellë nga brenda.

Kush është modelja që u bë virale me rolin tek seriali

Përveç karrierës së saj të suksesshme, në lidhje me jetën e saj personale, aktorja dhe modelja 27-vjeçare ka një lidhje 5-vjeçare me Lee Dong-Hwi aktorin që luan në Reply 1988. Ajo është 9 vjeç më e vogël se i dashuri i saj, por të dy janë duke jetuar një histori të bukur dashurie. HoYeon Jung është gjithashtu shoqe e ngushtë me Jennie të Blackpink.

Kush është modelja që u bë virale me rolin tek seriali

Tiranapost.al