Stil jete

Si po ndryshojnë vajzat e Aulonës

Si po ndryshojnë vajzat e Aulonës

Në formë me Aulonën, është rubrika më e re sportive e Aulona Mustës, lancuar që me datë 21 shkurt. Ajo ofron një paketë stërvitore online, bashkë me regjimin ushqimor dhe në kushtet e karantimit duket se ka favorizuar shumë vajza, sidomos ato që nuk e kanë dhe shumë me nge të ikin në palestër edhe pas kësaj pandemie, që na e ka kushtëzuar.

Si po ndryshojnë vajzat e Aulonës

Në Instagramin e saj, janë të pafundme fotot e vajzave që tregojnë rezultatet e tyre pas ndjekjes së programit. Fotot më të fundit janë të një vajze e cila ka ndjekur programin 10 javor dhe ndryshimet janë më se të dukshme. Këto foto shërbejnë që vajzat që duan ndryshim ti shohin dhe të bëjnë një jetë të shëndetshme, me pak fjalë të motivohen.

‘Ja dhe rrugetimit 10 javor te nje tjeter vajze qe eshte stervitur me #neformemeaulonen i erdhi fundi! ??? Ka nevoje te komentohen rezultatet? Une mendoj qe jo, sepse foto flet vete. -8 kg me pak, ne 10 jave dhe sic e thote edhe vajza vete ne sms (foto e dyte) vetem dy kg me shume se sa pesha para shtatzenise. Jam e sigurt qe me kenaqesine qe i ka dhene ky ndryshim ne trup do t’i heqi pa shume problem ato dy kg, e madje edhe me shume, qe te duket e ndihet akoma edhe me mire se sa para shtatzenise ??? Morali? Nuk ka gje qe nuk arrihet! Ti mund te behesh versioni me i mire i vetes tende, nuk ka rendesi mosha, statusi, rrethanat! Nese e vendos, e ben! Padyshim qe te duhet edhe orientimi i duhur dhe rruga e duhur per te mberritur aty ku t’i deshiron! #neformemeaulonen te permireson trupin, mendjen, shendetin dhe jeten ? Nuk e them une, e thote kush e ka provuar’ , shkruan Aulona në postimine saj në Instagram.

Më poshtë ju tregojmë disa foto të vajzave që janë bërë pjesë e programit dhe rezultatet ia tregojnë me foto mentores së tyre, Aulonës.

Si po ndryshojnë vajzat e Aulonës

Si po ndryshojnë vajzat e Aulonës

Si po ndryshojnë vajzat e Aulonës

Si po ndryshojnë vajzat e Aulonës

Si po ndryshojnë vajzat e Aulonës

Si po ndryshojnë vajzat e Aulonës

Si po ndryshojnë vajzat e Aulonës

Si po ndryshojnë vajzat e Aulonës

Si po ndryshojnë vajzat e Aulonës

Si po ndryshojnë vajzat e Aulonës

Si po ndryshojnë vajzat e Aulonës

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Keto jane nje pjese e vajzave qe po sterviten dhe po ndjekin regjimin ushqimor te #neformemeaulonen Me vjen shume keq qe nuk mund te postoj dot te gjitha fotot per arsye vendi ?????? ama jam kaq e lumtur kur secila nga vajzat ne ato mesazhet qe me dergon, krahas fotos se ndryshimit fizik, tregon dhe per ndryshimin psikologjik e shpirteror qe ky program i ka sjelle ?? Sepse ne thelb ky eshte dhe qellimi i #neformemeaulonen te ndryshoje pozitivisht dhe permiresoje jo vetem pamjen, por edhe shendetin fizik dhe ate mendor. Me gjera te vogla, gradualisht, por qe ne fund kane nje ndikim te madh tek secila ?? . Vajzat dhe grate qe po ndjekin programin jane te ndryshme ne moshe, strukture, peshe, gjatesi, stil jete, status dhe qellime e objektiva. Dikush do te humbase shume kg, dikush ka vetem ato kg e fundit qe s’po i heq dot, dikush do thjesht te tonifikohet e te vere trupin pak ne levizje, dikush tjeter do te shtoje muskujt ne trup, dikush do te mesoje te jetoje shendetshem. Ama te gjitha bashke kane nje te perbashket: vullnetin e madh per te arritur qellimin qe i kane vene vetes. . As vete nuk do ta kisha besuar ne fillim qe do te ndeshesha me vajza e gra te cilat pavarsisht lodhjes, veshtiresive e sfidave te dites e te jetes, here me qejf e deshire, e here me pertese e inat, dite pas dite e me shume kembengulje do arrinin te permbushnin qellimin qe i kane vene vetes. ??? Per mua jane nje shembull vullneti e frymezimi dhe po perfitoj nga ky postim per t’i thene seciles prej tyre qe me kane dhene, mesuar e frymezuar shume gjate ketyre javeve qe kemi punuar se bashku ?? Faleminderit goca! Ju kam xhan te gjithave ???? . Keto jane rezultate te arritura gjate rruges (ne jave te ndryshme per secilen prej tyre). Une po pres me padurim rezultatet finale te ketij rrugetimi dy mujor ?? por qe vajzet me kane premtuar mua dhe vetes qe do ta bejne pjese te jetes per shume me gjate ????

A post shared by Ne forme me Aulonen (@aulonamusta) on

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

U be dy jave qe kur eshte publikuar #neformemeaulonen dhe une nuk mund te jem me e lumtur se sa kaq, kur shoh rezultatet qe kane arritur nje pjese e madhe prej jush qe jane duke ndjekur stervitjen dhe regjimin ushqimor ??? Sinqerisht te marr kete feedback nga ju, te shoh se si per dy jave, edhe fale vullnetit dhe dedikimit tuaj keni arritur rezultate te dukshme ne trup, por mbi te gjitha se si ndiheni menderisht dhe fizkisht, per mua eshte kulmi i sadisfaksionit dhe motivimit per te sjelle gjera edhe me te bukura ne te ardhmen. . Qe kur eshte menduar, #neformemeaulonen eshte menduar si nje “formule” e cila para se te stervise trupin, ka per qellim te stervise mendjen. Duke qene vazhdimisht ne kontakt me ju, une e kam kuptuar shume mire ate qe doni dhe per te cilen keni nevoje, jo thjesht disa ushtrime per t’u bere, apo nje “diete” per t’u mbajtur: ju keni nevoje ne radhe te pare per nje njeri te besuar qe te jete aty me ju ne cdo hap, t’ju motivoje dhe t’ju udheheq drejt permiresimit te vetes ???? . Dhe vajzat qe po shohin rezultatet e programit dhe regjimit ushqimor, jane permiresuar jo vetem fizikisht, por edhe shpirterisht e menderisht ?? dhe per mua kjo po qe eshte arritje!!! . Mjafton te shfletoni galerine per te lexuar vet opinionet dhe pershtypjet e tyre mbi programin ??? . Nese doni edhe ju te ndryshoni, apo permiresoni pamjen tuaj behuni pjese e www.neformemeaulonen.com ku do te gjeni ushtrime ne shtepi, regjim ushqimor si dhe ushtrime ne palester per t’u dobesuar, ose per te shtuar mase muskulare. @healthy_by_dori faleminderit qe je me mua ne kete rrugetim. Je partnerja me e mire ????????

A post shared by Ne forme me Aulonen (@aulonamusta) on

Më shumë për programin e Aulonës:

- Paketa stervitore online si per ato qe duan te sterviten ne shtepi, ne pamundesi per te vajtur ne palester, ashtu edhe per ato qe jane ne palester por kane nevoje per nje program qe t’i ndihmoje te arrijne formen e deshiruar.

- Regjim ushqimor dy mujor, me vakte te detajuara cdo dite, per te mesuar me radhe te pare te ushqeheni shendetshem, e padyshim per te humbur ato kg qe aq shume ju stresojne.

P.S: Te gjitha vajzat qe regjistrohen dhe blejne paketat, behen pjese e grup chatit ne Instagram per te ndare cdo hap.