Stil jete

Të mirat e të këqijat që të vijnë nga çamçakëzi

Të mirat e të këqijat që të vijnë nga

Ty mund të të jetë bërë forcë zakoni. Mund të të duket si më normalja dhe e padëmshmja në botë përtypja e çamçakëzit, por ja që s`është kështu.

Ndikon tek dhëmbët

Për mirë: Ai pa sheqer vret bakteret dhe forcon smaltin.
Për keq: Ai me sheqer ndihmon bakteret të rriten.

Përmirëson kujtesën

Ndihmon në rrahjet e zemrës, qarkullimin e gjakut dhe shpërndarjen e Oksigjenit në tru. Ndihmon edhe nëse e përtypni përpara ose gjatë detyrave sfiduese për të përmirësuar kujtesën.

Ndihmon në humbjen e peshës

Përtypja e tij të krijon ndjesinë e ngopjes.

Shkakton probleme të nofullës

Zvogëlon urthin

*Bright Side