Aktualitet

Tabela/ Parashikimi i motit: Borë dhe shi sot, bien ndjeshëm temperaturat

Tabela/ Parashikimi i motit: Borë dhe shi sot, bien ndjeshëm

Sipas MeteoAlb: Vendi yne do te jete me vranesira te shumta ne oret e para te dites, ku reshjet do te fillojne ne zonat Veriore dhe gradualisht perfshijne te gjithe territorin, ku pritet te jene me intensitet deri mesatar dhe lokalisht intensiv, por  ne oret e vona te nates do te kemi permiresim te lehte te motit.

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes, por ulen ndieshem ne mesditë duke luhatur vlerat nga -1°C deri në 14°C.

Era do fryjë mesatare ne toke dhe e forte ne det me shpejtësi 60 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzimi 6 balle. / Tiranapost.al.