Moti

Tabela/ Parashikimi i motit me shi dhe dëborë në disa zona. Temperaturat ulen

Tabela/ Parashikimi i motit me shi dhe dëborë në disa zona.

Sipas MeteoAlb: Oret e para te dites do te jene me vranesira dhe shira te here pas-hershme, KU ne zonat malore pritet qe reshjet te bien dhe ne forme debore. POR mesdita dhe pasditja i zhvendosin vranesirat e shumta dhe rreshjet e shiut pergjate kufirit Lindor.

Temperaturat e ajrit MBETEN te pandryshuara ne mëngjes, POR do te ulen ne mesdite duke u luhatur nga 1°C deri në 15°C.

Era do fryjë lehte ne toke dhe mesatare ne det me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Lindor - Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 2 - 3 ballë. / Tiranapost.al.