Moti

Tabela/ Rriten temperaturat, por pasditja me shi në gjithë vendin

Tabela/ Rriten temperaturat, por pasditja me shi në gjithë vendin

Sipas MeteoAlb: Oret e para te dites do te jene me alternime kthjellimesh dhe vranesirash, KU vranesirat priten te jene me te dukshme ne Ultesiren Perendimore duke sjelle here pas-here rrebeshe shiu. Mesdita dhe oret VIJUESE zhvillojne vranesirat edhe ne pjesen tjeter te territorit Shqiptar duke sjelle rreshje shiu ne pjesen me te madhe te vendit.

Temperaturat e ajrit do të pesojne rritje në mëngjes dhe mesdite duke luhatur vlerat termike nga 2°C deri në 23°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe shume e forte në det me shpejtësi 80 km/h nga drejtimi Jugore duke krijuar në det dallgëzim 7 ballë./ Tiranapost.al.