Moti

Tabela/ Rriten temperaturat, por priten reshje në këtë pjesë të ditës

Tabela/ Rriten temperaturat, por priten reshje në këtë pjesë

Moti – E martë, 4 Qershor 2019

----------------------------------------------------------------

Sipas MeteoAlb: VIJOJME në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave kalimtre, ku më të dukshme kthjellimet PARAQITEN në ultësirën perëndimore. Mesdita dhe në VIJIM sjellin zhvillim të vranësirave, të cilat do të gjenerojnë rrebeshe afta shkurtër në pjesën më të madhe të vendit. POR perëndimi MBETET në ndikimin e kthjellimee dhe vranësirave të lehta e kalimtare. Nata sjellë përmirësim të kushteve atmosferike.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 10°C deri në 26°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 32 km/h, nga drejtimi Jugor duke gjeneruar në det dallgëzim 3 ballë. Shihni tabelën me temperaturat dhe simbolet si më poshtë./ Parashikimi i motit nga Meteoalb/ Tiranapost.al.