Moti

Tabela/ Ulen temperaturat sot, por nuk do të ketë shi

Tabela/ Ulen temperaturat sot, por nuk do të ketë shi

Sipas MeteoAlb: Territori Shqiptar MBETET ne kushte te qendrueshme atmosferike duke bere qe kthjellimet te jene MBIZOTERUESE ne vendin tone. Por here pas-here do te kete dhe prezence te vranesirave te pakta, me te dukshme keto do te behen gjate pasdites dhe mbremjes ku me te fokusuara parashikohen te jene ne zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të pesojne renie ne mengjes dhe ne mesdite duke u luhatur nga 7°C deri në 27°C.

Era do te fryjë lehte në tokë dhe deri mesatare ne det me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Perendimor-Veriperendimor duke krijuar dallgëzim 2 ballë./ Tiranapost.al.