Aktualitet

Takimet në Kiev si kryetari i OSBE: Rama poston video në dëborë me kryeministrin dhe homologun e tij, ministrin e jashtëm

Takimet në Kiev si kryetari i OSBE: Rama poston video në

Kryeministri Rama ka nisur sot axhendën e takimeve të tij, si kryetar i OSBE-së për të këtë vit. Ai ndodhet në Ukrainë ku takohet me presidentin, kryeministrin dhe ministrin e Jashtëm ukrainas, me të cilin si homologë do të mbajnë një konferencë të përbashkët. Edi Rama ka postuar disa video, në njërën shihet duke ecur në këmbë, në motin ukrahinas me dëborë:

Rama shkruan: Kiev, Ukrainë: Ditë takimesh me autoritetet e larta të vendit në cilësinë e Kryetarit në Detyrë të OSBE - Në Ministrinë e Punëve të Jashtme, me ministrin Vadym Prystaiko!

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/614087169418681/

Ai do të qëndrojë atje sot dhe ditën e nesërme atje. Axhenda e plotë e takimeve këtu./ Tiranapost.al. 

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/514512755860057/

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/174322070595988/