Tech

Prezantohet iPhone 13: Sa do të kushtojë dhe çfarë ka të veçantë nga të tjerët

Prezantohet iPhone 13: Sa do të kushtojë dhe çfarë ka

Me sistemin më të avancuar që ka pasur ndonjëherë një iPhone: Ekran me super retinë XDR me ProMotion. Me bateri që reziston më gjatë. A15Bionic, me çipin më të shpejtë tek një smartphone, dhe i aksesueshëm për rrjetin 5G.

Apple zbuloi sot iPhonen më të ri, 13, 13Pro dhe 13ProMax. IPhone 13 do të ketë një çip të ri të quajtur A15 Bionic që do të fuqizojë veçori si zbulimi automatik kur kamera e telefonit të drejtohet tek një teskt i shkruar dhe vjen në versionin me pesë ngjyra.

Prezantohet iPhone 13: Sa do të kushtojë dhe çfarë ka

Prezantohet iPhone 13: Sa do të kushtojë dhe çfarë ka

-Sa do jenë çmimet?

Do të fillojnë me 699 dollarë, deri në 700 dollarë për iPhone 13, 999 dollarë-1000 për iPhone Pro13Pro, dhe Pro Max me 1.099.

-Kur do dalë në treg?

Telefoni do të jenë në dispozicion për t’u blerë nga data 24 shtator.

Faqja zyrtare nga Apple për më shumë info, kliko këtu.

View this post on Instagram

A post shared by CNBC (@cnbc)

*Artikulli i CNBC përkthyer dhe përshtatur në shqip nga Tiranapost.al.