Lajme nga Bota

Tërmet i fortë në Itali, banorët e Romës dhe Napolit në panik

Tërmet i fortë në Itali, banorët e Romës dhe Napolit

Një tërmet me magnitudë 4.8 ballë të Shkallës Rihter goditit zonën e Abruzzo-s pak minuta më parë. Mediat italiane raportojnë se lëkundjet u ndjenë shumë në kryetetin italian të Romës dhe në Napoli duke shkaktuar panik tek banorët, të cilët kanë dalë në rrugë, mediat italiane nuk kanë postuar akoma foto.

Epiqendra e tërmetit u regjistruar në komunën e Villavallelonga, në provincën e L'Aquila, një provincë ku goditet shpesh nga tërmetet. / Corriere Della Sera/ Tiranapost.al. 

Terremoto di magnitudo 4,8 in Abruzzo. Avvertito anche a Roma

Terremoto nell'Aquilano di 4.4, avvertito anche a Roma e Napoli. «Gente in strada nella Marsica»