Moti

Tirana me shi sot, por temperaturat rriten. Lexoni parashikimin e motit në gjithë vendin

Tirana me shi sot, por temperaturat rriten. Lexoni parashikimin e motit në

Sipas MeteoAlb: Kushtet e paqëndrueshme atmosferike do të na shoqërojnë në të gjithë territorin e vendin KU vranësirat do të jenë të pranishme, më të theksuara në zonat Qendrore, Lindore dhe pjeserisht Jugore duke sjell rrebeshe afat-shkurtra shiu. Parashikohet që të njëjtat kushte atmosferikë të MBETEN prezent deri në orët e vona të mbrëmjes kur pritet përmirësim gradual i motit.

Temperaturat e ajrit rriten ne mengjes, por MBETEN të pandryshueshme mesditë duke u luhatur nga 11° C deri në 33°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe në det me shpejtesi deri në 35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar ne brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë./ Tiranapost.al.