SPORT

TOPI I ARTË 2019: Shpallet fituesi! Ja renditja përfundimtare

TOPI I ARTË 2019: Shpallet fituesi! Ja renditja përfundimtare

Lionel Messi shpallet fituesi i Topit të Artë 2019. Një rekord ky dhe një arritje e pabesueshme e sulmuesit të Barcelonas, i cili numëron tashmë plot gjashtë trofe të tillë. Ylli argjentinas fitoi kampionatin spanjoll me katalanasit dhe fitues i Superkupës së Spanjës. Hera e parë që Messi fitoi ishte viti 2009. /XH.K

1. Lionel Messi

2. Virgil Van Dijk

3. Cristiano Ronaldo

4. Sadio Mane

5. Salah

6. Mbappe

7. Alisson

8. Lewandowski

9. Silva

10. Mahrez