Aktualitet

Tre kandidatët e PD që morën sot mandatin e deputetit

Tre kandidatët e PD që morën sot mandatin e deputetit

3 kandidatë të tjerë që vijnë nga lista e PD-së kanë marrë mandatin e deputetit nga Komisioni Qendror Zgjedhor dhe tani pritet që ata të betohen në Kuvend. Mësohet se tre deputetët e rinj janë:

Zef Shtjefni nga qarku Shkodër.

Nikolin Straka nga qarku Shkodër

Dhe Artur Roshi nga qarku Tiranë.

Kështu, numri i deputetëve në Kuvend shkon në 105. Më poshtë keni listën e plotë me deputetët e rinj nga PD dhe nga LSI.

Nga Listat e PD: 

Majlinda Halilaj

Alban Zeneli

Ligoraq Karamleo

Lefter Maliqi

Adriatik Alimadhi

Arben Elezi

Zef Shtjefni

Artur Roshi

Nikolin Staka

Nga listat e LSI-së

Ylli Shehu

Enver Rroshi

Aurora Mara

Edmond Rrushi

Elda Hoti

Edlira Hyseni

Ediola Braha

Ralf Gjoni

Nimet Musaj

Enada Kapllani

Ambra Borova./ Tiranapost.al. E.B

http://www.tiranapost.al/vazhdojne-rrjedhjet-ne-lsi-opozites-se-re-i-shtohet-nje-tjeter-deputet/