Aktualitet

Trishtim për Gjergj Xhuvanin! Kolegë dhe politikanë fjalë zemre për regjisorin

Trishtim për Gjergj Xhuvanin! Kolegë dhe politikanë fjalë

Lajmi i trishtë i ndarjes nga jeta të regjisorit të mirënjohur Gjergj Xhuvani preku sot të shqiptarët.

Shumë prej tyre, personazhe të njohur nga bota e politikës, e artit apo e medias, ndanë në rrjetet sociale përjetimet për hidhërimin e këtij lajmi.

Ilir Meta

Edi Rama

https://www.instagram.com/p/B1JvAoApze5/

Monika Lubonja

https://www.instagram.com/p/B1JfFLQDyq9/

Ardit Gjebrea

https://www.instagram.com/p/B1JkbfDnFAa/

Elia Zaharia

Olta Gixhari

https://www.instagram.com/p/B1Jkd1eCjsz/

Erion Isai

https://www.instagram.com/p/B1JwC6Oglf8/

Turjan Hysko

/Tiranapost.al

http://www.tiranapost.al/ndahet-nga-jeta-gjergj-xhuvani-ndodhej-ne-rome-per-xhirimin-e-nje-filmi/