Aktualitet

U kapën me drogë në shtëpi, arrestohen 2 shqiptarë dhe partneret e tyre rumune

Dy shqiptarë dhe partnerët e tyre rumune janë arrestuar pasi në banesën ku jetonin policia italiane u gjeti lëndë narkotike. Në banesën e cila ndodhej në Cesano Maderno janë arrestuar dy shqiptarët e moshës 31 dhe 40 vjeç së bashku me shoqërueset e tyre rumune 29 vjeçare.

Në banesë u gjetën 41 kg marijuanë dhe 10 gram kokainë. Droga ishte fshehur në paketa të ndryshme të fshehura brenda dollapëve dhe çantave. Pasi u arrestuan ata u transferuan në burgun e Monzas dhe atë të San Vittores në Milano. /Tiranapost.al