Moti

Ulen edhe sot temperaturat, ja sa shkojnë

Ulen edhe sot temperaturat, ja sa shkojnë

Moti –  E premte, 16 Gusht 2019

----------------------------------------------------------------

Sipas MeteoAlb: Mbetemi në ndikimin e motit të kthjellët gjatë orëve të paradites në të gjithë vendin, por gjatë orëve të pasdites do të ketë kalime  vranësirash nëpër të gjithë territorin, më të dukshme në zonat malore përgjatë kufirit lindor. Të njëjtat kushte atmosferike do të na shoqërojnë gjatë natës.

Temperaturat mbeten të pandryshueshme në mëngjes dhe mesditë duke u luhatur nga 9°C deri në 34°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe deri e fortë në det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim mbi 3 ballë.

*Foto nga @lon.neli