Moti

Vazhdojnë temperaturat me minus, pasdite rikthehen vranësirat

Vazhdojnë temperaturat me minus, pasdite rikthehen vranësirat

Moti – E premte, 10 Janar 2020

----------------------------------------------------------------

Sipas MeteoAlb: Territori Shqiptra do te MBETET nen MBIZOTERIMIN e  thjellimeve ne oret e para te dites. POR mesdita dhe pasditja rishfaqin vranesirat ne pjesen me te madhe te vendit.

Temperaturat e ajrit do te rriten ne mengjes, POR MBETEN te pandryshuara ne mesditë duke luhatur vlerat minimale dhe maksimale nga -4°C në 14°C.

Era do fryjë e lehte me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke krijuar në det dallgëzimi te ulet.