Qyteti

Seriali më i famshëm i momentit Casa de papel dhe njëra nga aktoret do të quhet Tirana!!!

Seriali më i famshëm i momentit Casa de papel dhe njëra nga

Në një intervistë me kastin e aktorëve të serialit me famë botërore që ka lancuar edhe sezonin e tretë, La Casa de Papel, aktorja Nairobi ka thënë se dëshiron të quhet Tirana, me emrin e kryeqytetit të Shqipërisë.

Si do të donit të quheshit ndryshe? Ishte pyetja e shkruar për kastin e aktorëve dhe Nairobi, që luhet nga Alba Flores u përgjigj: Do doja të kisha emrin e kryeqytetit shqiptar Tirana. Sepse Tirana është shumë cool, po shumë cool!

Seriali La Casa de Papel është një ndër më të ndjekurit në Netflit, ku personazhet kanë emra të kryeqyteteve të ndryshme e të njohur në botë. Nuk i dihet, ndoshta në serialet e ardhshme Alba Flores ( e cila ka emrin Nairobi, kryeqyteti i Kenias në Afrikë) mund të identifikohet në rol si Tirana.

Shihni videon (minuta 4)./ Tiranapost.al. E.B

https://youtu.be/w8VXfi-mJlU

http://www.tiranapost.al/tokyo-e-la-casa-de-papel-i-dergon-videomesazh-fedez-it-te-chiares-dhe-te-gjithe-do-donim-te-ishim-ne-vendin-e-tij/

http://www.tiranapost.al/grupi-u-mblodh-serish-sezoni-trete-casa-de-papel-eshte-gati-dhe-ka-nje-surprize-per-te-gjithe/

http://www.tiranapost.al/la-casa-de-papel-traileri-i-sezonit-te-trete-zbulon-se-dite-te-veshtira-do-vijne/