Aktualitet

Video/ Habit banorja e Astirit: Më kanë dëmshpërblyer me 130 milionë lek, kjo qeveri tallet me banorët…

Video/ Habit banorja e Astirit: Më kanë dëmshpërblyer me 130

Punonjësit e IKMT-së filluan herët në mëngjes me shembjen e ndërtimeve të ngritura pa leje dhe të kompensuara te zona e Astirit. Por kjo banore e cila thotë se ka marrë kompensimin ka habitur me dekaratën e saj. Për ABC News, ajo tregoi se kishte marrë kompensimin sipas ligjit me shumën 130 milionë lekë (mbi 100 mijë euro) nga qeveria për shtëpinë por sipas saj, shteti po tallet me këta banorë. Janë 25 familje të kompensuara deri më tani nga ARRSH.

Shihni videon më poshtë./ Tiranapost.al