Aktualitet

Video/ Dëshira e Alvinit plotësohet! Momenti emocionues kur takohet me gjyshin

Video/ Dëshira e Alvinit plotësohet! Momenti emocionues kur takohet me

Takimi me gjyshin ishte një nga dëshirat e Alvinit pas bashkimit me të atin, pasi prej 5 vitesh ndodhej në Siri.

“Më ço te gjyshi”, citohet të ketë thënë 11-vjeçari, ndërsa ky takim është bërë realitet ditën e djeshme.

Momenti emocionues i vizitës së gjyshit, që kishte fluturuar nga Shqipëria për të takuar 11-vjeçarin, është postuar në Facebook-un e babait të tij, Afrim Berishës.

Alvin u rrëmbye nga nëna e tij, e cila iu bashkua luftëtarëve të ISIS dhe pas vdekjes së saj ai ndodhej në kampin Al-Hol./ Tiranapost.al

http://www.tiranapost.al/dua-pule-me-patate-kerkesa-e-pare-e-alvinit-dhe-deshmia-sesi-dhunohej-nga-luftetaret-e-isis/

Foto-Video/ Alvini mbërrin në Romë, takim mes lotësh me babanë dhe dy motrat

A duhet të përdoret politikisht historia e Alvinit? Lleshaj: Unë them po, të shërbejë si mesazh: Terrorizmi s’ka vend tek ne

Si Alvini u kthye nga ‘ferri’, si ia doli plagosjes nga një shpërthim dhe çfarë ndodh me fëmijët e tjerë në çadrat e ISIS

Doktoresha e Kryqit të Kuq italian tregon gjendjen e Alvinit: Foli dhe pak shqip