Aktualitet

Video/ Pamja tragjike që ka lënë pas tërmeti në Turqi

Video/ Pamja tragjike që ka lënë pas tërmeti në Turqi

Dita tregoi sot imazhin e rëndë sesi duken pas tërmetit provincat që u lëkundën nga tërmeti i fuqishëm me magnitudë 6.8 ballë të shkallës Rihter.

[video width="640" height="360" mp4="http://www.tiranapost.al/wp-content/uploads/2020/01/trthaber_84348850_200638507745158_3838108832843165687_n.mp4"][/video]

Mediat vendase kanë publikuar pamjet e pallateve dhe objekteve të shkatërruara, duke u rikthyer në kujtesë vendasve tërmetin e tmerrshëm të 1999-së, nga i cili vdiqën 17 000 persona.

Mëngjesin e sotëm u raportua për 22 viktima, mbi 1000 të plagosur dhe dhjetëra që kanë ngecur nën rrënoja./ Tiranapost.al

http://www.tiranapost.al/termeti-6-8-balle-turqia-zgjohet-me-18-viktima-dhe-500-te-plagosur-situata-sot/