Kosova

Zaevi tha ç'kishte dëgjuar për kufijtë, po Haradinaj çfarë u tha komikëve rusë që u shtirën si zyrtarë të lartë?

Zaevi tha ç'kishte dëgjuar për kufijtë, po Haradinaj

Në rrengun e telefonatave fakte të dy komedianëve rusë ra edhe kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj. Kryeministrin e Kosovës e kanë telefonuar jo një herë, por dy herë, në muajin janar dhe një herë në muajin prill. Russia 24 tv ka publikuar në Youtube videon, ku Haradinaj dëgjohet duke i premtuar mbështetje Poroshenkos, që në të vërtetë ishte një nga aktorët rusë.

“Shpresoj që gjithçka të shkojë mirë për ju, dhe jam i lumtur që mund t’iu uroj sukses për të dielën. Kjo është shumë e rëndësishme për shtetin, do të lutem për ju në të gjitha zgjedhjet”, citohet të ketë thënë Haradinaj.

Pas fjalëve të Haradinajt, ‘Proshenko’ i ka kthyer përgjigje duke i thënë se pas fitores do ta pranojë Kosovën si një shtet të pavarur.

“Po, dhe mendoj që pas fitores, unë do ta njohë Kosovën si një shtet të pavarur”, i është përgjigjur komiku rus.

Pas kësaj bisede, Haradinaj i rënë në grackë ka publikuar një status në Tëitterin e tij ku i ka uruar fitore Petro Poroshenkos dhe kryeministrit të tij ‘Vovan Lexusov’.

Zaev në bisedë më ta dëgjohet teksa flet me frikë për idenë e ndarjes së Kosovës, duke thënë se Hashim Thaçi dhe Aleksander Vuçiç kanë një plan për ta copëtuar Kosovën me mbështetjen e Rusisë dhe Turqisë./ Tiranapost.al. E.B

https://youtu.be/GwwL1ZW0SmA

http://www.tiranapost.al/loja-e-komedianeve-ruse-zoran-zaev-pergjimi-ndjenje-e-hidhur-u-sqarova-me-fqinjet/

http://www.tiranapost.al/komedianet-ruse-fusin-spicat-ne-ballkan-zaev-merr-ne-telefon-thacin-per-tu-sqaruar-se-cka-thene-per-kufijte/

http://www.tiranapost.al/bisedat-e-zaev-me-komedianet-ruse-per-kufijte-haradinaj-askush-nuk-do-na-ndaje/

http://www.tiranapost.al/zaev-reagon-pas-pergjimeve-me-komedianet-ruse-thashe-ckisha-degjuar-ne-media-per-kufijte/